Augusztusban keresett fel Milla, hogy testvére leánybúcsúján szeretnének egy ezüstékszer készítő workshopon részt venni, majd a szeptemberre kitűzött szombat délutánján a vidám lánycsapat nálunk töltött néhány órát, mielőtt továbbmentek ünnepelni. Ez a különleges és egyben ünnepélyes alkalom nekünk is premier volt, hisz terveztük előtte, hogy hasonló alkalmakra készülünk, meghirdetjük a lánybúcsú lehetőséget, de Milláék megelőztek, mi pedig örömmel és gyorsan ráhangolódtunk.

Előre egyeztettük mi is legyen a pontos menet, mi mivel készülünk, ők mit szeretnének és mi az, ami biztosan maradandó emlék lesz majd az élményen kívül.

A lánybúcsún indulásként egy tea mellett beszélgettünk az anyagról, munkamenetről, lehetőségekről, mintákat nézegettünk, majd bemutattuk az anyag formázását. A lányok tervezni kezdték saját tárgyaikat, más és más ötletek születtek. Legtöbbjük kivitelezhető volt, néhány terven kicsit még alakítanunk kellett. Fejenként 7 gr Art Clay ezüstgyurmából medált, illetve apró függőket készítettek maguknak a lánybúcsún, amiket aztán a workshop végén ezüstláncokra fűztek és a kész ékszert mindenki egyből a nyakába is akasztotta. Nagy vidámsággal és lelkes alkotással telt a pár óra. Mindenki munkája a saját egyéniségét tükrözi, mégis ott a közös alkotás eredménye a nyaklánc egy nagyon személyes függővel, melynek viselésekor biztosan mindannyiuknak eszébe jut majd a leánybúcsú.
Öröm volt a kedves, mosolygós, ünneplős csapattal dolgozni és mi ezek után lelkesen tervezzük, hogy több ünnepnek, szülinapnak, leánybúcsúnak szeretnénk házigazdái lenni!

Néhány visszajelzés is érkezett a lánybúcsúról, amit itt örömmel osztunk meg:
„Köszönjük Márti a fantasztikus élményt! A menyasszony csak úgy emlegeti, mint élete egyik legjobb napját :)”
Milla
„Már akkor is lázban égtem az ékszerkészítő workshop miatt, amikor még csak egy titkos lánybúcsús programként szerveződött, aztán minden várakozásomat felülmúlta. A nap végén mindenki olyan ékszerrel tért haza, ami örök emlék lesz arról, hogy egy ilyen jó közegeben szárnyra kap a kreativitás. Azóta eldöntöttem, hogy mindenképp visszatérek egy nagyobb hangvételű workshopra is, ahol még jobban elmerülhetek ebben a világban. :)”

Nina lánybúcsúján egy fantasztikus ékszerworkshopon vettünk részt, ahol ezüst ékszereket és medálokat készítettünk ezüstgyurmából. Nagyon egyszerű, mégis elképesztően kikapcsoló és inspiráló élmény volt – mindenkinek sikerült valami szépet alkotnia, ami összekovácsolta a csapatot, mégis megadta a szabad alkotás örömét. A három órát Márti csodálatosan vezette, igazi élménnyé varázsolva az alkalmat. Ez a program Ninának a testvérétől és édesanyjától volt az ajándék, de biztosan mondhatjuk: barátnőkkel, családdal vagy akár önállóan is szuper élmény. Márti gyönyörű üveg- és ezüstékszereit pedig külön is nagyon ajánljuk mindenkinek! Köszönjük szépen a szervezést és a levezetést is!

